top of page
  • Obrázek autoraAndre

Proč se peeling provádí lépe na podzim a v zimě? Jaký druh chemického peelingu zvolit?

Aktualizováno: 24. 7. 2023

Proč se peeling provádí lépe na podzim a v zimě?

Optimálním obdobím pro loupání pokožky je podzim a zima, kdy slunce přestane být aktivní. Faktem je, že proces omlazení pokožky, pro který se provádí peeling, nekončí bezprostředně po proceduře. „Nová“ kůže, zbavená odumřelých buněk, je stále velmi tenká a jemná, její zotavení, návrat do normálu vyžaduje čas. Dokud není pokožka zcela obnovena, je vysoce citlivá na ultrafialové světlo. Aby nedošlo k vyvolání stárnutí, musí být pokožka chráněna před slunečním zářením. Po jemnějších povrchových peelingách je UV ochrana vyžadována v průměru po dobu 1–2 týdnů, takže je možné je provádět i na konci jara a na začátku podzimu a po středně silném peelingu je nutné pokožku chránit před sluncem až tři měsíce.

Jaký účinek můžete očekávat od peelingu?

Díky chemickému peelingu je reliéf pokožky vyrovnán, což je důležité pro mastnou a porézní pokožku, aby se zahladily stopy po akné. Pigmentové skvrny jsou zesvětleny, snižuje se počet jemných vrásek a vrásek kolem očí. Stav pokožky se zlepšuje a pokožka získá zářivý a dobře upravený vzhled.

Vhodný peeling je vybrán v závislosti na problému.

Je možné nezávisle určit, zda je nutný chemický peeling, nebo nějaké jiné postupy ke zlepšení stavu pokožky?

Doporučení a nedoporučení procedury peelingu by mělo být posouzeno kvalifikovaným odborníkem - kosmetičkou. Skutečnost, že pro jeden typ peelingu nebo konkrétní klientku bude doporučen jeden postup, pro jinou klientku může být nežádoucí. Doporučení pro použití peelingů lze rozdělit do několika skupin.

První indikace: stárnutí pokožky. Účinku proti stárnutí je dosaženo stimulací buněk. Výsledkem je zlepšení tonusu tkání a snížení závažnosti vrásek.

Druhá indikace: kůže s hyperpigmentací. Procedura peelingu normalizuje hladinu melaninu a pigmentace zmizí.

Třetí indikace: kůže náchylná k akné. Kyselina glykolová je přírodní antiseptikum. Peeling normalizuje fungování mazových žláz a je dobrým způsobem, jak předcházet jizvám po akné.

Čtvrtá indikace: kosmetologové při řešení problémů se striemi pracují s kyselinou glykolovou. Stimulace buněk vede ke zlepšení tónu pleti, strie jsou méně nápadné a pokožka je tonizovanější a pevnější.

Pátá indikace: příprava klientek na kosmetické procedury. Po odlupování se zvyšuje tonizace pokožky, což je nezbytné pro zotavení po peelingu.

Jaký je rozdíl mezi povrchovým peelingem a hlubokým peelingem?

Povrchové chemické peelingy jsou příjemným a relaxačním postupem: na očištěný obličej se nanese tenká vrstva kyseliny, poté se zneutralizuje a umyje. Takové peelingy nevyžadují narušení pracovního rytmu a omezení komunikace. Den nebo dva dny po proceduře se pokožka začne mírně odlupovat, ale pokud jsou správně dodržována doporučení kosmetičky, lidé kolem vás si toho ani nevšimnou. Všimnou si ale, že vaše pokožka je svěžejší. Povrchový peeling je jemný postup. Pokud se tedy váš cíl neomezuje pouze na to, abyste se za několik dní dostaly do pořádku pro důležitou událost, ale potřebujete trvalý výsledek, jeden postup nebude stačit. Optimální průběh je 4–6 procedur.

Střední a hluboké peelingy uznávají klientky i kosmetologové jako nejúčinnější, i když se pokožka cítí více podrážděná a objevuje se pocit pálení, zarudnutí, je třeba trpělivě čekat. Díky střednímu peelingu získá pokožka druhé mládí - stane se svěží, tonizovaná, obnoví se její předchozí struktura, zmizí výrazná pigmentace související s věkem, dokonce i vrásky. Po střední hloubkovém peelingu, některé jizvy budou vyrovnány. Již 7-10 dní po zákroku můžete použít make-up a klidně se objevit na veřejnosti, aniž byste se obávaly, že si toho někdo všimne. A za 2-3 týdny, když stopy zarudnutí úplně zmizí, pokožka získá svěžest, stane se mladou a krásnou.

Je možné provést jeden peeling nebo potřebujete kurz?

Povrchový peeling se provádí jednorázově nebo v průběhu 5–10 procedur s intervalem 3–6–10 dnů. Peelingový program pro TCA15% 3-5 procedur s intervalem 1-3 týdny, pro TCA20-25% 2-5 procedur s intervalem 1 měsíc.

Kosmetologové salónu Alexis Beauty vám pomohou sestavit program peelingových procedur s přihlédnutím k individuálním charakteristikám vaší pokožky.

Dárkové certifikáty dá se objednat na recepci, telefonický, emailem. Kompletní ceník na kosmetické ošetření zde.

Najdete nás na profilu Google: na profilu Google: Alexis Beauty salon

102 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page