top of page
  • Obrázek autoraAndre

Jak dlouho vydrží gelový lak = shellac? Kolik stoji manikúra + gelový lak?

Aktualizováno: 5. 8. 2023Jak dlouho vydrží gelový lak = shellac na nehtech? Co to je shellac? Záleží na tom, jestli byla před tím udělaná klasická manikúra?

· Při správné aplikaci a péči vydrží gelový lak na nehtech poměrně dlouho (od 14 dnů do 1 měsíce). Po 3 týdnech však nehty odrostou a vzhled gelového laku se stává ošklivým, i když s pomalým růstem nehtové ploténky a pokožky se doba používání manikúry může prodloužit až na 1 měsíc. Během této doby by se neměly objevit vady lakování ve formě prasklin, třísek, oddělení.

· Pokud je lakování gel laku uděláno nekvalitně, bude výsledek průměrný. Gelový lak dlouho nevydrží, pokud nehet není dostatečně odmaštěný a připravený k lakování. Šetření na manikúře při lakování také může způsobit krátkodobý výsledek a lakování na nehtech nevydrží dlouho.

· Poměrně často je integrita lakování narušena v důsledku mechanického poškození. Pokud neopatrně nosíte gelový lak a nedodržujete pravidla po jeho aplikaci, velmi rychle se objeví třísky a praskliny. Proto byste své nehty neměly podrobovat vážným zkouškám: otevírání kroužků u klíčenek nebo nárazy na tvrdý povrch.

· Častou příčinou porušení lakování je chemicky agresivní prostředí. Pokud se při čištění používají látky obsahující chlór, bělidla, odbarvovací prostředky, pak gelový lak nedrží dlouho na nehtové ploténce. Hormonální poruchy, perorální antikoncepce a léčba antibiotiky negativně ovlivňují stav nehtů. Při hormonálních poruchách nehtová ploténka odmítá umělé materiály a gel lak nedrží.

Hlavní příčinou defektů je špatně aplikovaný gelový lak. Chyby mohou být spojeny s porušením technologie nebo použitím nekvalitních materiálů, například:

· špatně připravený nehtový povrch: neúplné odstranění kůžičky nebo předchozího lakování. Zbývající částice vyvolají oddělení vrstvy a lakování se začne lámat.

· Odmaštění (primer na nehty), vysušení a ochrana nehtové ploténky se nepoužívá před lakováním základem. Bohužel mnoho lidí tento krok vynechává, ale je to základní vrstva, která umožňuje povlaku pevně přilnout k povrchu nehtu. Tento nástroj dokonale vysuší nehtovou ploténku, eliminuje ulpívání prachu a jiných mikroskopických částic.

· nekvalitní odmaštění nespecializovaným prostředkem - zbytky tuku, oleje, tvoří na nehtu skvrny, které neumožňují, aby gelový lak těsně ležel na nehtu, respektive lakování se začne hroutit. Je nutné použít speciální roztok, ne aceton a ne odlakovač.

· místo ubrousků nepouštějících vlákna byly používané vatové tampony. Klky ulpívající na kůži a nehtech následně vytvářejí prostor mezi ploténkou a nehtem, který zhoršuje přilnavost materiálů.

· sušení trvá méně než 1-2 minuty v každé fázi. Profesionální lampa je vybavena časovačem, který vás upozorní, kdy lze sušení zastavit. Pokud nebudete čekat na tento signál, kvalita manikúry bude daleko od ideálu.

· přeexponování a přesušení nepříznivě ovlivňují trvanlivost lakování.

· konec nehtu není utěsněn „finišem“ nebo průhledným „základem“, nanesení na okraje při aplikaci barevného laku. Utěsnění je nutné pro uzavření přístupu vody, vzduchu, mikročástic. Tím se prodlouží životnost gel laku.

· příliš silné vrstvy barvy, „finiš“, „základ“ zpomalují schnutí, což se jistě projeví na kvalitě manikúry a lak se začne rychle odlupovat.

· gelový lak, který přesahuje hranice nehtové ploténky, zvyšuje riziko oddělení.

Doporučení: po manikúře s gelovým lakem se několik hodin vyhněte kontaktu s vodou. První den není možné jít do sauny nebo solária, protože teplotní kontrast může ovlivnit kvalitu lakování. Kromě toho byste neměly pilovat, stříhat nehty až do další korekce gel laku. Při používání čisticích prostředků je nutné používat rukavice. Zajímavé je, že lakování ve stylu „francouzské manikúry“ vydrží mnohem déle než obyčejný gelový lak.

Sledujete nás na instagramu: alexisbeautysalon

Recenze na manikúru, pedikúru s gelovým lakem máme na profilu Google: Alexis Beauty salon

Kolik stoji manikúra + lakování gelovým lakem =800,- Kč?

Kompletní ceník manikúry a pedikúry najdete zde:133 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page