top of page
  • Obrázek autoraAndre

Jaký je rozdíl mezi ombre a balayage? Jaká je cena balayage?

Aktualizováno: 11. 3.Znáte rozdíl mezi ombre vlasy a balayage? A co je to shatush (šatuš)? To vše jsou módní techniky barvení vlasů. Kde najdete nejlepší balayage v Praze? Obecně mají mnoho podobností. V tomto článku jsme se pokusili pochopit všechny metody barvení vlasů.

Styl se odráží nejen v oděvu, ale také na kabelce, šatech a upravených vlasů. Jedním z hlavních znaků, že dáma má smysl pro styl a touhu po módě, je módní barvení vlasů. Každý rok kadeřníci vyvíjejí nové metody barvení vlasů, ale ne všechny jsou žádané. Tvůrci ombre a balayagu, kteří vsadili na kreativní zesvětlení vlasů, se však nemýlili. Dnes jsou tyto techniky na vrcholu popularity a ti, kteří se dosud nerozhodli změnit svůj image, je třeba je pečlivě prostudovat a vybrat pro vaše vlasy to nejlepší řešení. Ale probereme věci popořadě…

Ombre vlasy. Přibližování se k hollywoodským standardům krásy je snadné

Tento projev se v módním průmyslu objevil relativně nedávno, v roce 2013. Potřeba vytvořit ombre vznikla v době, kdy hlavním trendem byla touha po přirozenosti. Stylisté se snažili vytvořit efekt vyšisovaných vlasů od slunce. Koncept ombre se poprvé objevil v Kalifornii a po krátké době nejpopulárnější hollywoodské herečky zářily na koberci s módně zbarvenými vlasy.

Podstata technologie ombre barvení:

Ombre je přeloženo z francouzštiny jako „stín, stmívání“. Ve skutečnosti je podstatou technologie ombre. Colorista vytváří stínový efekt na vlasy a postupně aplikuje barvu po celé délce vlasů. Kořínky a střed vlasů zůstávají nezměněny a konečky jsou odbarvené. Existuje několik typů technologií, ve kterých je stupeň přechodu charakterizován plynulým přechodem nebo hranicí jasné barvy.

Druhy Ombre

· Klasické. Tato technika je nejoblíbenější. Stylista vybere dva blízké tóny a barví konce vlasů tak, aby přechod vypadal rozmazaně. Takže vlasy vypadají přirozeněji.

· Jasný hraniční přechod. To znamená ostrý přechod z jedné barvy do druhé. Samozřejmě zde není pochyb o přirozenosti. Tento styl volí pouze nejodvážnější a nejambicióznější povahy, které se chtějí vždy odchýlit od standardů a šablon.

· Ponytail. Vlasy barvené tímto stylem působí vyšisováním vlasů sluncem při dlouhé procházce, když jsou vlasy sepnuté v ohonu.

· Vintage ombre. Kadeřnice barví kořínky vlasů v tmavším odstínu a mírně zesvětluje střed vlasů. Vlasy tak vypadají hustší.

· Křížové barvení. Tato technika je založena na hustém melírování, které pomáhá dosáhnout hladkého přechodu z tmavého odstínu na světlý.

· Ohnivý efekt. Barvení je vhodné pouze pro dívky s tmavými vlasy. Prameny vlasů jsou barvené v měděných, medových nebo cihelných odstínech, což na nich vytváří iluzi ohně.

· Radikální. Tato technika zahrnuje barvení konečků vlasů extrémními odstíny, jako je růžová, modrá, zelená nebo modrá.

Několik tipů:

Pokud chcete změnit vzhled, nezapomeňte, že ombre je vhodnější pro barvení vlnitých vlasů. Rovné vlasy nebudou schopny zprostředkovat účinek plynulého přechodu a účinek přirozenosti se ztratí. Ombre a dámy s tenkými a křehkými vlasy se také nedoporučují. Zesvětlení konečků vlasů nepomůže a brzy, pokud nedostanete to, co chcete, budete muset změnit barvu.

Shatush - stejně zesvětlené vlasy, jen jiným způsobem.

Než zjistíte, jaký je rozdíl mezi shatushem, balayage a ombre, je nutné pochopit, jakou technikou budeme barvit a s čím budeme počítat…

Shatush je jedním z typů zvýraznění melírováním. Hlavním účelem použití této techniky je vytvořit iluzi, že prameny nebyly barvené, ale jednoduše byly vystaveny slunci po dlouhou dobu. Nejčastěji se shatush používá na dlouhé vlasy tmavě nebo světle hnědých odstínů. Dodává účesu zvláštní objem a přirozený vzhled.

Stále nechápete, jak se shatush liší od obvyklého melírování? Tato technika má mnoho specifických bodů, je poměrně obtížné ji implementovat a měla by ji provádět pouze zkušená odbornice.

· Stylistka vždy dělá různé kompozice v závislosti na potřebách dámy.

· Pro barvení se používají pouze tenké prameny. V tomto případě může dojít k uvolnění kadeře náhodně a podle pravidel symetrie. Při barvení se používá jeden nebo více tónů.

· Barvení se doporučuje dělat na čerstvém vzduchu, protože v umělém světle je obtížné vytvořit přirozený tón.

· Kořínky vlasů nejsou nijak ovlivněny! Aby se stylista nedotkl kořínků, natupíruje kořínky vlasů a pečlivě narovná zbývající délku pramenů.

Můžete se zeptat, proč je tato technika tak složitá? Stylisté vyvinuli tuto techniku s cílem přivést vlasy co nejblíže k jejich přirozenému vzhledu. Je tak možné zlepšit výsledek neúspěšných experimentů v minulosti, skrýt šedé vlasy a dát jim iluzi objemu. Vzhledem k tomu, že kořeny nejsou obarvené, vzhled vlasů zůstává svěží a dobře udržovaný po dlouhou dobu.

Magická transformace s Balayage

Předchůdce této techniky, stejně jako ve dvou dalších případech, je melír. Balayage však nabízí módním představitelům krásné poloviny lidstva něco nového, ohromující fantazii bez použití nepřirozených barev. Barvení dvěma nebo třemi odstíny konců vlasů vytváří kontrast s hlavní barvou vlasů, což vytváří iluzi přirozenosti. Pokud vaši přátelé nevědí, že jste provedli balayage postup, mohou mít dojem, že jste prostě strávili dovolenou u moře.

Balayage vyvinuli stylisté teprve před několika lety, ale již se stal skutečným průlomem v módním průmyslu. Pokud si to dříve mohli dovolit jen hvězdy světové úrovně, nyní se příležitost běžných obyvatel naší země také cítila krásná a žádoucí. Bohužel jsou náklady na proceduru poměrně vysoké, ale protože ji musíte opakovat pouze každé 2-3 měsíce, stojí za to ji vyzkoušet. V případě běžného barvení navštěvují dámy každé tři týdny salón, aby uspořádaly odrostlé kořeny, a s balayage můžete zapomenout na návštěvu kadeřníka na několik měsíců.

Technická součást techniky balayage

· Nejprve colorista připraví barvu, se kterou barví konce vlasů podle techniky, kterou si vybere v závislosti na délce vlasů.

· Po určité době se barva nebo prášek vymyjí a začíná proces barvení odrostů u hlavy.

· Za 15 minut po nanesení barvy na kořínky vlasů stylistka jemně rozčesává vlasy po celé délce, čímž aplikuje barvu na délku. Přechod může začít dva centimetry před koncem vlasů a ve vzdálenosti 8 až 10 cm od kořenů, což závisí na délce vlasů.


Podobnosti a rozdíly výše uvedených technik barvení

· Tyto techniky, včetně shatush, jsou nyní velmi populární. A musíte přiznat, že mají velké množství podobností.

· Ombre, balayage, shatush - to jsou techniky vyvinuté na základě melírování, které už bylo nudné.

· Podstatou této techniky není barvení celého vlasu, ale pouze jeho malá část.

· V klasické verzi je účelem použití technik vytvořit účinek odbarvených pramenů.

· Jemnější k vlasům ve srovnání s celkovým barvením vlasů. Výsledkem práce je osvěžení účesu.

· Ve všech případech se obraz dramaticky nemění, obraz je doplněn pouze o přirozenost.

· Všechny druhy barvení jsou nyní na vrcholu popularity.

Náš kadeřnický salon se specializuje na ombre a balayage, barvení blond odstínů pro blondýnky na Praze 1.

Naše recenze, hodnocení na balayage a ombre najdete na google. Dárkové certifikáty jsou k dispozici. Dá se objednat na recepci salonu, telefonický nebo mailem.

Cena na balayage a ombre se stanoví po konzultaci s klientem. Většinou se skládá z ceny odbarvení vlasů technikou balayage, tónování vlasů, foukání a případného kulmování vlasů. Konečnou cenu Vám rádi sdělíme osobně v salonu.

Kompletní ceník na ombre a balayage zde.

Recenze na ombre a balayage máme na profilu Google: Najdete nás na profilu Google: Alexis Beauty salon
6 820 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page