top of page
  • Obrázek autoraAndre

Úprava obočí nebo laminace? Co Vám nejvíc vyhovuje: korekce obočí nebo fixace? Jak pečovat o obočí?

Aktualizováno: 14. 7. 2023Korekce obočí podle tvaru obličeje.

Ovál obličeje je něco, co je dáno přírodou bezpodmínečně. Každý typ obličeje je svým způsobem zajímavý a naším úkolem je zdůraznit přirozenou krásu a vyzdvihnout přednosti. Zvažte, jaká forma vám vyhovuje.

· Kulatý obličej v podstatě nemá žádné rohy. Délka a šířka jsou přibližně stejně vzdálené, čelo a brada jsou zaoblené. Cílem je vizuální rozšíření. K takovému obličeji se hodí výrazné křivky. Například stoupající tvar obočí.

· Oválný obličej je mírně protáhlý, je zde zúžení brady a čela, lícní kosti jsou jasně viditelné. Pro tento typ jsou vhodné měkké linie bez ostrých zlomů. Můžete použít lehké oblouky, experimentovat s rovnými tvary obočí. Je vhodnější zvolit průměrnou tloušťku.

· Hranatý obličej – široké čelo a rovná vystouplá brada, jako Angelina Jolie. Chcete-li změkčit čáry, použijte hladké oblouky, měkké přechody. Můžete použít hladké zauzlování.

· Obličej ve tvaru srdce se vyznačuje širším čelem a užší bradou. Pro vyhlazení rohů se doporučuje používat hladké ohyby. Průměrná tloušťka je pro tento typ obličeje docela vhodná.

· Protáhlý obličej. Šířka se výrazně liší od délky, přičemž lícní kosti jsou zvýrazněné. Široké obočí s mírnými křivkami vytvoří harmonii.

· Diamantový obličej. Ostrá brada, široké čelo a jasně definované lícní kosti. Vhodné je široké obočí střední šířky s aktivními zauzleními.

Jak připravit obočí na korekci?

Pokud provádíte korekci poprvé a chcete dosáhnout trvalého účinku, buďte trpěliví. Na měsíc se vzdát od odstraňování chloupků samostatně. To je nutné, protože týden po práci kosmetičky mohou začít růst ty chloupky, které jste před ní skryli.

Metody korekce obočí

Musíte začít tvarovaní obličeje pomocí korekce obočí. K tomu odstraňujeme všechny přebytečné chloupky na obočí a tvarujeme ideální vzhled. Používají se následující nástroje:

· Kleště. Klasický způsob, osvědčený léty. Každý chloupek se odstraňuje zvlášť, takže přesnost výsledku v šikovných rukou kosmetičky je vysoká. Proces není tak bolestivý, a je krátkodobý.

· Vosk. Přesnost výsledku závisí především na přesnosti a zkušenostech kosmetičky. Mezi výhody vosku patří dlouhá doba mezi korekcemi - až 4-6 týdnů. Může se však objevit zarudnutí a podráždění pokožky.


Existují následující možnosti, jak udělat obočí výrazné:

· Líčení = make up obočí. Krátkodobé barvení dekorativní kosmetikou. Vhodné jsou řasenky, gely, stíny, pudry, tužky na obočí. Jednou z výhod této metody je variabilita. Můžete upravit sytost barev, odstíny. V případě potřeby můžete změnit tloušťku, délku a tvar. Mezi nedostatky: každodenní proces. Chce to čas a zručnost.

· Barvení barvou. Trvalý výsledek. Trvá to trochu času, přesnost je vítána.

· Laminace obočí. Umožňuje opravit tvar obočí a tak vytvořit krásný vzhled. Fixuje elegantní vzhled. Dodává sytost vaší vlastní barvě. Lze použít v kombinaci s barvením obočí pro dlouhotrvající efekt.

· Barvení obočí hennou. Tato metoda barvení obočí je trvalejší a sytost barvy a odstínu je vytrvalejší.

Proč se úprava obočí nejlépe provádí v salonu?

Zkušenosti personálu. To je základ úspěchu.

Navíc dostatečné množství znalostí v této oblasti. Na základě těchto dvou bodů vybere odborník na obočí tvar a techniku. Jediné co musíte udělat je uvolnit se a relaxovat. Péče o sebe a dosažení požadovaného efektu je lepší a příjemnější v salonu než trpět zničeným obočím před zrcadlem doma.

· Bezpečnost. Veškeré nástroje v salonu jsou dezinfikovány.

· Kvalita a rozmanitost materiálů v salonu je mnohem větší.

Péče o obočí

Stejně jako zbytek obličeje i obočí je potřeba vyčistit. K tomu slouží tonikum na pokožku.

Barvené obočí v prvních dnech by mělo být omezeno v kontaktu s vodou a párou.

V budoucnu můžete na obočí aplikovat pár kapek oleje. Učešte si obočí kartáčkem.

Jak dlouho vydrží laminace obočí? Při správné péči vydrží 4-6 týdnů.

Jak dlouho vydrží barvení obočí? Přibližně 3 týdnů.

Nejlepší cena za úpravu a barvení obočí: 500,- Kč

Cena dlouhodobé fixace obočí + korekce = laminace obočí od 600,- Kč

Sledujete nás na instagramu: alexisbeautysalon

Recenze na úpravu, laminaci obočí máme na profilu Google: Alexis Beauty salon

Ceník na úpravu, barvení a laminaci obočí zde.336 zobrazení0 komentářů

Comentários


bottom of page